News Actor

On Parmağında On Marifet ''TAYLAN ERLER''

Gündem
17 Mayıs 2017
On Parmağında On Marifet ''TAYLAN ERLER''

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Taylan Erler, eğitmen, sunucu kişiliklerinin yanı sıra müzisyen yönüyle de gözleri üzerine topluyor.

Televizyon ve tiyatronun yanı sıra küçük yaştan beri müzik eğitimi de aldığını belirten Taylan Erler çok yönlü yapısıyla gözleri üzerine topluyor. İstanbul Radyosu Gençlik Korosu’nda bariton korist eğitimi alan Erler,  sonrasında ünlü trompetist Gökhan Ahmet Noyan’dan trompet eğitimini aldığını belirtiyor.

Taylan Erler ‘ e Pera Palas Hotel de Kargalar Kafeste  grubundaki gösterisi öncesi kendisi ve yer aldığı grup hakkında  röportaj gerçekleştirdik.

Meltem Ömeroğlu:  Taylan bey, Kargalar Kafeste grubunuz hakkında ve bu gruba dahil oluşunuz hakkında bize  bilgi verir misiniz ?

Taylan Erler: Kargalar Kafeste grubunun sahibi öncelikle ben değilim, iş adamı Suat Kamçılı. Suat Kamçılı daha çok oğluyla beraber Las Vegas’ta , hayranı oldukları Frank Sinatra, Dean Martin , Elvis Presley, Marilyn Monroe gibi ünlü isimlerin büyük hayranlığından ötürü Türkiye’de bir müze açmak istiyorlar. Ve bundan kaynaklı bu ünlü isimlerin ayakkabılarını,peruklarını,elbiselerini,müzikallerde giydikleri güzel kıyafetlerini alıp müze açmayı düşünüyor. Orada da birçok Rat Pack showları izliyor. Rat Pack Showlarının ilk öncüleri ise  Frank Sinatra , Dead Martin ve Sammy Davis Jr. Dan oluşuyor. Ama Rat Pack showları şöyle bir şey şarkı söylemiyorlar birbirlerini eğlendiren tarzda bir bakıma müzikal olan bu showlardan esinlenerek Dünyada yapılıyor Amerika’da var İngiltere’de var  bizde neden yok diyor ve yıllar önce buna başlıyor.İlk önce Cihan Ünal, Gökhan Abur gibi isimlerle başlıyor ardından Suna Yıldızoğlu, Muzaffer Uludağ, Korkut Koray ekleniyor sonrasında bendeniz Taylan Erler derken  bu halini alıyor. Ama hepimizin o dönemki müzisyen kişilikleri var  mesela Korkut Koray Al Capone Latin, Suna Yıldızoğlu Marilyn Monroe gibi benimkisi de Louis Prima trompetiyle dans eden eğlenceli bir kişilik.

 

Meltem Ömeroğlu: Kargalar Kafeste grubunuzun sonraki programlarında neler olacak?

Taylan Erler: Pera Palas’da bu akşam sezonumuzun son akşamı. Bu aydan itibaren ayda 2 kez Fethiye Göcek Rixos ‘da sahne alacağız.

Meltem Ömeroğlu: Caz müziği genelde orta yaş kesimi dinliyor gözüküyor ama gençlerde dinliyor bize kalırsa, bu duruma ne diyorsunuz?

Taylan Erler: ‘’Caz’ı eğlenceli hale’’ getirelim ki herkes dinlesin.Çok ağır kasarsak gençler dinlemez. Hatta Caz’ı daha yeni oluşan bir müzik olarak görenler var  doksanlı çocuklarımız. Bilmiyor yeni duyuyorlar. Ve benim programlarımda genellikle Caz’ı anlatırım Aa! ansiklopedik bilgi gibi oldu falan derler .

 

Meltem Ömeroğlu : Çok yönlü bir kişiliksiniz Taylan Bey, neler yaptığınızı bize anlatır mısınız?

Taylan Erler : Küçük yaşta müzik eğitimi aldım. Caz'ı çok seviyorum ve enstrüman olarak da  Trompet çalıyorum. En önemlisi de ‘Caz’ın eğlenceli halini’ yapmaya çalışıyorum.  Bunun yanı sıra oyunculuk, seslendirme,sinema,  tiyatro ve eğitmenlik bunların hepsini yapıyorum.

Meltem Ömeroğlu : Karavan’da yaşadığınız söyleniyor doğru mu ?

Taylan Erler : Evet  3 yıldır  karavanda yaşıyorum. Zorluğu da var keyfi de var. Arkadaşlarımız geliyor karavanda çayımızı kahvemizi içiyoruz onlar içinde değişiklik oluyor. Tabi sistem bizi sevmez , sistem sizi evde yaşamanızı , fatura ödemenizi  ister. Ben yıllarca ödedim şimdi ise böyle yaşamaya karar verdim. Ve herkes mutluluğu arar ya ben mutluluğu burada buldum. Kimisi 15 odalı evim olsun orada mutlu olacağım der benimki de bu .

Meltem Ömeroğlu : Youtube kanalınız da ‘Karavan Sohbetleri’ adı altında bir sosyal medya platformunuz var. Burada ünlü isimleri karavanınız da ağıryor sorularınızı yöneltiyorsunuz. Bu fikir aklınıza nereden geldi?

Taylan Erler: Karavan Sohbetleri’nde benim sadece tanıdığım ünlü isimleri getiriyorum. Benim asistanım falan yok, tanıdığım kişileri çağırıyorum. İnsanlara şunu göstermeye çalışıyoruz ; farklı meslek gruplarında kendini yetiştirmiş insanları çıkarmak istiyorum. Mesela ileriki zamanlar da Can diye bir çocuk gelecek kendisi Vine şampiyonu, bir günde 42 bin falan izlenme alıyor. Nasıl yapıyorsun bunu falan diye sorduğumda bende daha çok çocuk izleyici var diyor. Bizim biraz daha orta yaş seviyesi ama onu da çağıracağım konuğum olarak. Nasıl bu noktaya geldin?, Nasıl Vine Şampiyonu oldun? Gibi sorularla merak ettiklerimizi öğreneceğiz.

Meltem Ömeroğlu :  ‘Karavan Sohbetleri’nizi’ ilerletip televizyon sektörüne aktarmak istiyor musunuz?

Taylan Erler : Olursa ne güzel olur. Tabi sunuculuk tarzında bir şey olursa neden olmasın.Bu tarzda programlar içinde sponsor gerekiyor açıkcası. Sponsor olursa sponsor size inanırsa olur bu işler. Orkestralı Amerikan Show tarzı bir program olur , bende elimden gelenin en iyisini yaparım tabi ki.

Meltem Ömeroğlu : Peki son olarak bizlere söylemek istedikleriniz nelerdir ?

Taylan Erler : Öncelikle teşekkür ederim ilginizden dolayı. Önümüzdeki günlerde yine Caz ‘ın eğlenceli hallerini sunacağız insanlara, İstanbul’un hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında iki yerinde, yani aslında şöyle diyelim Anadolu yakası ve Trakya yakası, ben onu çok seviyorum, eskiyi kullanmayı seviyorum. Çünkü burası Trakya , karşısı Anadolu. Hep Anadolu ve Avrupa diyoruz halbuki Asya ve Avrupa değiliz, çünkü ne Asyalı olabildik ne Avrupalı… Hem Avrupa Yaka’sında Beyoğlu tarafında yapacağız bir Caz gecesi bir de Anadolu yakasında çıkacağız. Bu ayın 25 inden itibarende Wyndham Grand Istanbul Kalamis Marina Hotel 'de sahne alacağım. 25 Mayıs Saat: 22.00 'da . Herkesi bekliyoruz 

Etiketler: 
Taylan Erler
Suat Kamçılı
Suna Yıldızoğlu
Gökhan Abur
Kargalar Kafeste
Caz
müzik
Caz müzik
Pera Palas Hotel