News Actor

Altın Baklava Film Festivali başlıyor !

Gündem
02 Mayıs 2017
Altın Baklava Film Festivali başlıyor !

Gaziantep'te gerçekleşecek olan Altın Baklava Film Festivali bu yıl üçüncüsünü düzenleyecek .3 - 4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin programı sinemaseverlerle paylaşıldı. Gaziantep'e hem sinema hem de kültür olarak büyük katkı sağlayacak olan festival merakla bekleniyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Altın Baklava Film Festivali, sinemaseverleri bir araya getirmeye hazırlanıyor. 3-4 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalin ev sahipliğini Hasan Kalyoncu Üniversitesi üstleniyor. Üniversite öğrencilerinin çektiği kısa filmlerin ödüllendirileceği festivalin jüri başkanlığını usta oyuncu Hülya Koçyiğit üstleniyor. Festivalin jüri kadrosunda ise ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan ve başarılı yönetmen Ömer Faruk Sorak yer alıyor.

esi  tarafından düzenlenen Altın Baklava Film Festivali için geri sayım başladı.

3-4 Mayıs'ta Gaziantep'te gerçekleşecek olan festivalde, üniversite öğrencilerinin çektiği kurmaca ve belgesel filmler yarışacak.

Üniversiteler arası film platformu olan festivalin juri başkanlığını Hülya Koçyiğit üstleniyor. 

"Türkiye'de Tarih Yazanlar" teması ile düzenlenen festivalin dev jüri kadrosunda ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan ve başarılı yönetmen Ömer Faruk Sorak yer alıyor.

3 Mayıs’ta başlayacak olan festivalin  gala ve ödül töreni ise 4 Mayıs’ta HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Ayrıca İki günlük atölye programı ile fark yaratacak olan festivalde, film gösterimleri ve sanatçı söyleşileri de yer alacak. 

 

Etiketler: 
Altın Baklava Film Festivali
Gaziantep
Festival